Previous ◁ | ▷ Next

Nota prasowa

Curcuma teraźniejszy kształt przybrała we wrześniu 2011, po tym jak do składu dołączył wokalista Szurbo. W kwietniu 2012 nagrała płytę EP pt. "Nikt"

Poza licznymi koncertami w 2013 roku udało się zagrać na Przystanku Woodstock, a w październiku tego roku ukazała się płyta EP "Gwóźdź". Tytułowy "Gwóźdź" doczekał się klipu. W tym czasie nagrania Curcumy zaczęły coraz częściej gościć w stacjach radiowych w Polsce i radiach polonijnych. Zresztą nie tylko, w kwietniu 2013 zespół zagrał na Gali Dziennikarskiej w TVP Szczecin. Przełom 2013/2014 to głównie koncerty w wykonaniu bandu. Opracowany materiał pozwalał już na pełne wykony sceniczne. W lipcu 2014 do jednego z nowych singli "Było" zespół nagrał teledysk przy wsparciu fanów (Wspieram.to). W 2015 roku Curcuma odpuściła zabiegi medialne i skupiła się na tworzeniu nowego materiału.

Najświeższym krążkiem Curcumy jest płyta  "Służby porządkowe", wydana w czerwcu 2016 roku. Do tytułowego numeru został nakręcony teledysk wyreżyserowany przez Michała Jagiełło. Podczas tworzenia płyty, z zespołem współpracował gitarzysta i lider grupy Time to Express - Pudel (Bartek Kulesza), a swój ślad podczas nagrań  akustycznego „Nie o nas” odcisnął Mariol z zespołu Cisza Jak Ta.

Jesienią 2016 roku zespół zakończył współpracę z Piotrem Buszem (Beniem), który grał na perkusji od początku istnienia grupy. Przez parę miesiecy Curcumę wspomagał w charakterze bębniarza Kacu (udzielający się na perkusji min. w grupie Antiplan) a od stycznia pełnoprawnym, nowym perkusistą został Hubert Gicewicz (wcześniej m.in. w Proyekt A.R.H).

Rok 2017 Curcuma rozpoczęła styczniowym koncertem akustycznym, w ramach festiwalu Akustyczeń oraz występem na finale szczecińskiej WOŚP, podczas światełka do nieba.

W listopadzie 2017 odbyła się sesja nagraniowa w poznańskim studiu Perlazza pod okkiem Przemka "Perły" Wejmanna, gdzie został zarejestrowany nowy materiał który znajdzie się na kolejnej płycie zespołu.

Zespół wciąż komponuje i koncertuje. 

Skład zespołu:
Szurbo (Łukasz Szulborski) - wokal
Degóra (Jakub Degórski) - gitara prowadząca
Marówa (Marek Kuśmierczak) - bas
Hubert Gicewicz – bębny