Bio

Curcuma pochodzi ze Szczecina, a muzyka jaką gra zespół to połączenie melodyjnego rocka z alternatywą, progresywnymi akcentami i polskim tekstem. Zespół  dwukrotnie wystąpił na Przystanku Woodstock (Pol’and’Rock Festival), ostatnim razem w 2018 roku. Zagrał także na także na festiwalu Rock For People w Czechach  (rok 2018). W czerwcu 2018 roku zespół wygrał Antyfest Festival, co umożliwiło dalszy rozwój kapeli. 

W marcu 2019 Curcuma wystąpiła na gali Antyradia jako jedna z gwiazd obok Organka i brytyjskiego zespołu Lion. Przełom 2019 i 2020 roku to praca nad debiutancką płytą zespołu. Dzięki nagrodzie Antyradia zespół miał możliwość rejestracji materiału w Studiu Izabelin pod okiem Andrzeja Puczyńskiego. Prace zakończyły się w czerwcu 2020 roku. W ostatnią sobotę czerwca utwór „Ziemia Niczyja” w odświeżonej wersji pojawił się na antenie Antyradia. Singiel zapowiadał płytę „Ona” na której znalazło się jedenaście utworów. 

Od lipca 2020 w Antyradiu prezentowane były dwa single „Ziemia niczyja” i „Nie zasypiaj” (każdy na rotacji dziennej, po kilka tygodni). Poza tym płyta otrzymała świetne recenzje np. w Teraz Rock (cyt. „Rzadko kiedy pojawia się też debiut tak dobrze brzmiący [...] Polski debiut rocku?”). 
 
W 2021 roku Curcuma opublikowała wydawnictwo AKU2020 z akustycznymi wersjami piosenek z płyty „Ona” oraz nowymi kompozycjami. W 2022 roku szczecińscy muzycy planują wydać trzeci album długogrający.
 

Skład

  • Łukasz “Szurbo” Szulborski - wokal
  • Jakub “Degóra” Degórski - gitara
  • Wojtek “King” Król - bas
  • Adam Partyka – bębny
  • Tomasz Jóźwiak – gitara

Grafika


Video


Linki